PATONKIRASIA PAHVI 25CM

220226

Funktionaalinen baguette-vuoka ripustettavalla kannella Tingstadin sarjasta, joka koostuu kestävistä tuotteista, joiden raaka-aineet tulevat vastuullisesti hoidetusta ja sertifioidusta metsätaloudesta, valmistettu Ruotsissa. Tyylikäs tuote, joka sopii baguetteille ja muulle kylmälle ruoalle.
Baguette-vuoassa on PLA-muovista valmistettu ikkunakansi, joka mahdollistaa sisällön esittelyn miellyttävällä ja houkuttelevalla tavalla. Täydellinen vaihtoehto sinulle, joka etsit kestävämpää take away -ratkaisua.

Lue lisää
Varastotuote
60,50EUR
Ilman ALV
Lukumäärä 200/ltk

Tuotetiedot

  • Funktionaalinen baguette-vuoka ripustettavalla kannella Tingstadin sarjasta, joka koostuu kestävistä tuotteista, joiden raaka-aineet tulevat vastuullisesti hoidetusta ja sertifioidusta metsätaloudesta, valmistettu Ruotsissa. Tyylikäs tuote, joka sopii baguetteille ja muulle kylmälle ruoalle.
    Baguette-vuoassa on PLA-muovista valmistettu ikkunakansi, joka mahdollistaa sisällön esittelyn miellyttävällä ja houkuttelevalla tavalla. Täydellinen vaihtoehto sinulle, joka etsit kestävämpää take away -ratkaisua.

    Tuoteominaisuudet:
    -Soveltuu käytettäväksi baguetteihin, voileipiin & kylmään ruokaan
    -Noin 20 kpl mahtuu SRS-laatikkoon (kokonainen vihreä laatikko)

    Tuotetiedot:
    Mitat: 25 x 6 x 6 cm
    Materiaali: Paperi ja PLA-ikkuna

    Paperi
    Paperia pidetään uusiutuvana raaka-aineena, edellyttäen, että metsätaloutta hoidetaan aktiivisesti ja vastuullisesti, eli metsää uudistetaan ja hakataan ottaen huomioon biologinen monimuotoisuus. Kasvavat metsät sitovat ilmakehästä hiilidioksidia ja varastoivat hiiltä puihin ja maaperään, mikä tekee metsistä korvaamattoman resurssin ilmastolle. Pohjoismainen IVL-tutkimus osoittaa, että paperin käyttö esimerkiksi juomapakkausten ja kassien valmistuksessa on ilmastoystävällisempää kuin lasista tai muovista valmistettujen pakkausten käyttö. Ilmastoystävällisillä pakkauksilla tarkoitetaan pakkauksia, jotka verrattuna muihin vaihtoehtoihin aiheuttavat vähemmän ilmastovaikutuksia.


    @@ai-käytäntö

Ominaisuudet

Sopii elintarvikekäyttöön

Tekniset tiedot

Tuotteen korkeus (mm) 60
Tuotteen leveys (mm) 60
Tuotteen korkeus (mm) 250
Ylin lämpötila (C) 40
Sopii rasvaisten elintarvikkeiden kanssa Kyllä
Sopii elintarvikekäyttöön Kyllä
Kuinka monta pakkausta lavassa 16
Materiaali Papper: Kartong + Dispersionsbarriär
Jätehuolto PAPPERSÅTERVINNING
Määrä per myyntiyksikkö 200

Saat viimeisimmät uutiset Tingstadista!

Tarjoukset
Ideoita
Lisätietoa

Autamme sinua!

Lähetä meille sähköpostia

aspa@tingstad.fi

Ota yhteyttä

Puhelimitse +358 942 722 850

Showroom:

Suvilahdenkatu 10A, 3. kerros 00500 Helsinki

Postitusosoite:

Box 13013, 402 51 Göteborg, Sweden

Pikalinkit

Information