Buffet Cart K3110-200 Cold Bartscher
Alm Onesize
BA125543
Shipped from external warehouse
Read more
Add to cart.
Quantity
Amount: 1/Each
No VAT added 87370,00SEK
Estimated delivery day:
- Sent from external warehouse 2026-05-20 - 2026-05-22
    Product specifications:
    Cooling: Static
    Refrigerant: R290/0.070 kg
    Number of baths: 1
    Climate class: 3
    Temperature range: From 2 °C to 4 °C
    Tray area: Foldable, width 1170 mm x depth 250 mm
    Container size, GN format: 3 x GN 1/1
    Control lamp: On/off
    Drain valve: Yes
    Type of connection cable: Spiral cable 1.8 m
    Protection: Yes
    Lighting: LED, adjustable separately
    Delivery condition: Fully assembled
    Wheels: 5 wheels, of which 2 are lockable
    Not included in delivery: GN container
    Maximum depth of GN container: 200 mm
    Included: 3 dividers (length 528 mm, width 30 mm)
    Material: Laminated wood, stainless steel, and plastic
    Connection values: 0.34 kW, 230 V, 50 Hz
    Dimensions: 1170x1245x1510 mm