Bartscher W4110-200 Buffet Cart with Heat Retention
Wenge Onesize
BA125634V1
Shipped from external warehouse
Read more
Add to cart.
Quantity
Amount: 1/Each
No VAT added 83542,00SEK
Estimated delivery day:
- Sent from external warehouse 2026-05-20 - 2026-05-22
    Product specifications:
    Number of baths: 1
    Temperature range: 30 °C to 90 °C
    Tray surface: Yes, foldable 1495x250 mm
    Container size, GN format: 4 x GN 1/1
    Control lamp: On/off
    Drain valve: Yes
    Type of connection cable: Spiral cable 1.6 m
    Protection: Yes
    Lighting: LED, adjustable separately
    Delivery condition: Fully assembled
    Wheels: 5 wheels, 2 of which are lockable
    Not included in the delivery: GN container
    Maximum depth of GN container: 200 mm
    Included: 4 dividers length 528 mm, width 30 mm
    Material: Laminated wood, stainless steel, and plastic
    Connection values: 3.016 kW, 230 V, 50 Hz
    Dimensions: 1500x1245x1510 mm